کمپین بازاریابی

کمپین های بازاریابی

تعریف جعبه ابزار بازاریابی دیجیتال از کمپین بازاریابی:

یک کمپین بازاریابی پروژه کوتاه مدتی برای استفاده از کانال های جذب مشتری، برای انتقال پیام بازاریابی سازمان به مخاطب در جامعه هدف، برای دستیابی به هدف هوشمند سازمان است.

تعاریف کمپین بازاریابی Marketing campaign در منابع خارجی

اینوستوپدیا:

کمپین های بازاریابی، یک محصول را از طریق رسانه های مختلف شامل تلوزیون، رادیو، مطبوعات و پلتفرم های آنلاین ترویج می کنند.

گوگل:

مجموعه سازمان یافته ای از اعمال برای ترویج و فروش یک محصول یا خدمت

آنترپر:

مجموعه ای مشخص و تعریف شده از فعالیتها که در بازاریابی یک محصول یا خدمت جدید یا تغییر کرده، یا به کارگیری کانال ها و روش های جدید بازاریابی مورد استفاده قرار می گیرد.

بیزنس دیکشنری:

تلاش های یک شرکت یا یک آژانس بازاریابی شخص ثالث، برای افزایش آگاهی در مورد یک محصول یا خدمت خاص یا افزایش آگاهی مصرف کننده از یک کسب و کار یا سازمان. کمپین بازاریابی دوره محدودی دارد.

 

تعاریف کمپین بازاریابی در وب فارسی

در وب فارسی، عباراتی همچون کمپین تبلیغاتی، کمپین دیجیتال و کمپین تبلیغاتی بازاریابی در یک مفهوم به کار گرفته می شوند. در ادامه به برخی تعاریف در این خصوص اشاره می کنم:

متمم:

کمپین تبلیغاتی مجموعه‌ای از فعالیت‌های تبلیغاتی چندجانبه است که قبل از هر چیز پیام هدف کمپین مشخص شده، مخاطب تعیین شده و با برنامه‌ریزی دقیق، بکوشد پیام مناسب در دوره زمانی مناسب با بودجه مناسب برای مخاطب مناسب ارسال شده و تعداد بیشتری از مخاطبان را برای نزدیک تر کردن ارتباط با مالک کمپین، ترغیب نماید. کمپین تبلیغاتی بدون تعریف معیار عددی مشخص برای سنجش کارایی، بی معنی است.

سپیدان:

مجموعه پیچیده از فعالیت های مرتبط و هماهنگ و طرح جامع برای رشته ای از تلاش های ارتباطی بازاریابی متفاوت اما مرتبط است که رویکردی استراتژیک برای رسیدن به اهداف و حل مشکل معین دارد و هم‌چنین شامل طرح کوتاه مدت که معمولا در دوره زمانی یک ساله یا کمتر قابل ارزیابی باشد.

تعیین اهداف هوشمند بازاریابی

قبل از اینکه وارد هر فعالیتی در بازاریابی شوید، بایستی در قدم اول، هدف واحد و مشخص، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، واقع گرایانه و زمان بندی شده ای برای آن مشخص کنید.

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *