تحلیل کمپین‌های تبلیغاتی در اینستاگرام – بخش دوم

تحلیل کمپین اینستاگرام

در مقاله قبل به شاخص‌های مهم که در تحلیل کمپین‌های اینستاگرام مؤثر هستند، اشاره شد. در این مقاله به ابزارهای مهمی که کمک می‌کنند این شاخص‌ها را به دست آورید، می‌پردازیم.

Instagram Insights

اینستاگرام خود دارای ابزاری است که استفاده از آن رایگان است. البته استفاده از آن نیازمند آن است که شما حساب کاربری Facebook خود را در یک فرآیند چهار مرحله‌ای ساده به پروفایل تجاری تبدیل کنید. زمانی که این کار را کردید، به اطلاعات Instagram Insights دسترسی خواهید داشت. این اطلاعات شامل تعداد بازدیدکننده‌ها با پروفایل تجاری و تعداد ذخیره شدن پست‌هاست. همین‌طور دفعاتی که افراد از دکمه Send Message در Instagram Story استفاده کردند، را نیز به دست می‌دهد. اگر شما از سیستم تبلیغات اینستاگرام استفاده کنید عملکرد آن را نیز می‌توانید از این طریق مشاهده کنید.

اطلاعات Instagram Insights تنها بر روی حساب کاربری شما در گوشی تلفن همراه قابل‌مشاهده است و فقط اطلاعات برای پست‌هایی به نمایش درمی‌آید که بعد از زمانی که شما حساب کاربری خود را به تجاری تغییر دادید ارسال شده است.

Hootsuite Analytics

این ابزار توسط Hootsuite توسعه‌یافته و به‌صورت داشبورد اطلاعات را در اختیار کاربر می‌گذارد. اطلاعات در قالب دو بخش ارائه می‌شود. یکی بخش کلیات که شاخص‌های رایج مانند روند رشد مخاطبان، ترافیک وب‌سایت و تعداد کل پست‌ها را به نمایش می‌گذارد. دیگری داشبورد قابل سفارشی شدن و به اشتراک‌گذاری است که اطلاعات نامحدودی را به‌صورت بلادرنگ در اختیار کاربر می‌گذارد. اطلاعاتی مانند نوع واکنش‌ها به یک پست بر اساس زبان، جنسیت است، واکنش کاربرها و تعداد کلیک‌ها روی بیوگرافی و لینک‌های موجود در حساب کاربری. اطلاعات می‌تواند در قالب جداول و نمودارهای قبال فهم و گویا ارائه شود تا کاربر به درک بهتری از روندها برسد.

Iconosquare

این اپلیکیشن بیشتر برای کسب‌وکارهایی مناسب است که به دنبال مشخص کردن وضعیت خود نسبت به رقبا هستند. همچنین این اپ کمک می‌کند تا افراد اثرگذار در حوزه خود در اینستاگرام را شناسایی کنید. همین‌طور این اپ برای تحلیل هشتگ ها بسیار مناسب است. داده‌های مرتبط با رشد هشتگ و پست‌های مؤثر که از یک هشتگ بخصوص استفاده کردند ازجمله مواردی است که می‌توانید از این اپ به دست آورید.

Union Metrics

این اپ هم خدمات رایگان و هم پولی در اختیار کاربر قرار می‌دهد. خدمات رایگان آن از یک صفحه کاربری ساده بهره می‌برد که شما به‌سرعت می‌توانید تعداد کل پست‌ها، دنبال کنندگان و میزان تعاملات را مشاهده کنید. هشتگ های برتر و پست‌های برتر نیز جزء اطلاعاتی است که به شما داده می‌شود.

خدمات پولی این ابزار اطلاعات بسیار دقیق‌تری برای تحلیل پروفایل و هشتگ ها در اختیار می‌دهد.

Simply Measured

این ابزار به شما کمک می‌کند تا در بازار خودتان رقابت کنید. این ابزار به شما این امکان را می‌دهد تا نرخ تبدیل حساب کاربری خود را با نرخ تبدیل نرمال صنعت یا حوزه فعالیت خود مقایسه کنید. همچنین اطلاعاتی در مورد آگاهی از برند و افراد اثرگذار (Influencers) می‌دهد. همین‌طور می‌توانید اطلاعات حساب‌های مختلف کاربری خود را با یکدیگر تجمیع کنید و در قالب یک داشبورد مؤثر ببینید. همین‌طور عملکرد رقبای خود را با عملکرد خود مقایسه کنید. نسخه رایگان این ابزار اطلاعات ساده‌ای همانند تعداد تعاملات و نرخ تعاملات را به شما می‌دهد.

منبع:

https://blog.hootsuite.com/instagram-analytics-tools-business/

 

استراتژی محتوا
طراحی استراتژی محتوا

محتوا پادشاه قدرتمند بازاریابی در عصر دیجیتال است. تمام مسیرها در بازاریابی در عصر دیجیتال به داشتن استراتژی مشخص و هدفمند محتوایی ختم می شود. در این مطلب با چیستی استراتژی محتوا، چرایی اهمیت آن در بازاریابی در عصر دیجیتال و ۶ قدم اساسی برای طراحی و تدوین استراتژی محتوا آشنا خواهید شد.

ادامه مطلب »
گوگل شیتس Google sheets

گوگل شیتس ابزار صفحه گسترده (spreadsheet) ابری شرکت گوگل است. گوگل شیتس نرم افزاری شبیه به اکسل است که بیشتر امکانات اکسل را دارد و البته امکانات و قابلیت های بیشتری به شما عرضه می کند.

ادامه مطلب »

6 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *