ایجاد سرنخ بازاریابی – Lead Generation

ایجاد سرنخ بازاریابی و فروش

تعریف جعبه ابزار بازاریابی دیجیتال از ایجاد سرنخ بازاریابی

فرآیندی که با استفاده از کانال های مختلف بازاریابی به ایجاد سرنخ بازاریابی منجر می شود را Lead Generation می نامند.

تعاریف منابع انگلیسی

WikiPedia

ایجاد سرنخ بازاریابی، شروع ابراز تمایل یا پرس و جوی مصرف کننده نسبت به محصولات یا خدمات یک کسب و کار است. سرنخ ها ممکن است برای منظور مشخصی مانند ایجاد لیست، خبرنامه الکترونیک یا به عنوان یک سرنخ فروش ایجاد شوند. روش های ایجاد سرنخ عموما ذیل چتر تبلیغات قرار می گیرند ولی ممکن است شامل منابع رایگان نظیر نتایج ارگانیک موتورهای جستجو یا ارجاع توسط مشتریان کنونی باشند.

ATIInternet

در چارچوب فروش، سرنخ به ارتباط با یک مشتری بالقوه(Prospect) اطلاق می شود. تعریف سرنخ متناسب با سازمان متغیر است. تعریف مشترک آن است که یک سرنخ ظرفیت تبیل شدن به یک مشتری در آینده را داراست.

Marketo

ایجاد سرنخ، فرآیند بازاریابی است که در آن تحریک و جذب علاقه مشتری را به یک محصول یا خدمت با هدف توسعه خط لوله فروش تشریح می شود.

HubSpot

یک سرنخ بازاریابی، شخصی است که به هر شکل، فرم، یا روشی علاقه خود را به محصول یا خدمت شرکت شما نشان داده است.

تعاریف منابع فارسی

متمم

اصطلاح Lead یا سرنخ در مورد افراد یاسازمان‌هایی به کار می‌رود که به هر روش، با محصولات ما آشنا شده‌اند و برای نخستین کسب اطلاع (و شاید در نهایت خرید) به ما مراجعه می‌کنند.

بنابراین، وقتی کسی برای نخستین بار هر نوع پرسشی در مورد محصولات ما یا کسب و کارمان می‌پرسد و به نظر می‌آید که ممکن است قصد داشته باشد به مشتری ما تبدیل شود، او را Lead یا سرنخیا مشتری راغب می‌نامیم.

پارس ویتایگر

سرنخ فروش معادل فارسی واژه ی Lead در زبان انگلیسی، و آغازگر فرایند فروش است. سرنخ هنگامی به وجود می آید که سازمان شما برای حداقل یکی از محصولات یا سرویس ها اطلاعات تماس فردی را که علاقه مند به خرید یا حتی کسب اطلاعات بیشتر راجع به آن محصول یا سرویس است، به دست می آورد. معمولا آدرس ایمیل یا شماره تماس و نام شخص علاقه مند مینیمم اطلاعاتی هستند که یک شخص را برای سازمان شما به “سرنخ فروش” تبدیل می کنند.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *