شش نکته مهم برای گرفتن نتیجه از ایمیل مارکتینگ

با در نظر گرفتن این شش نکته می‌توانید اثربخشی ایمیل مارکتینگ خود را افزایش دهید:

1) عنوان جذاب انتخاب کنید

پیروزی در نبرد جلب کردن توجه مخاطب، از عنوان ایمیل شروع می‌شود. عنوانی برای موضوع ایمیل خود انتخاب کنید که نشان‌دهنده محتوای ایمیل باشد و یک ارزش واقعی را در صورت باز کردن ایمیل به او نوید دهد.

2) ایمیل را شخصی‌سازی کنید

هیچ‌کس دوست ندارد ایمیلی دریافت کند که احساس کند برای صدها نفر دیگر هم فرستاده‌شده است. از محتواهای پویا استفاده کنید تا متن پیشواز ایمیل تا حد امکان شخصی‌سازی شود.

3) به موضوع اصلی اشاره‌کنید

چند خط اول ایمیل نباید طولانی و نامربوط باشد. مخاطبان شما انتظار دارند نکته اصلی ایمیل را در همان ابتدا متوجه شوند تا تصمیم بگیرند که به خواندن آن ادامه دهند یا خیر. در همان ابتدا سعی کنید نکته اصلی را روشن کنید.

4) یک پیام داشته باشید

خوانندگان ایمیل دوره توجه کوتاهی دارند؛ تنها به‌اندازه‌ای که یک پیام را بفهمند و نه بیشتر. اگر می‌خواهید بیش از یک پیام را منتقل کنید، برای هرکدام ایمیل جداگانه طراحی کنید. هرچه ایمیل ساده‌تر باشد بهتر است.

5) یک ارزش ارائه دهید

مطمئن شوید ارزشی که می‌خواهید به مشتری پیشنهاد دهید به‌صورت صریح مشخص کرده باشید. همیشه مزایای اقدام کردن را در انتهای ایمیل ذکر کنید. بهتر است این مزایا در کنار فراخوان به عمل قرار گیرد.

6) فراخوان به عمل داشته باشید

فکر نکنید مخاطب باید بداند که چه‌کار کند. یک فراخوان به عمل روشن برای او تعریف کنید. آن را در داخل متن ایمیل قرار دهید. فراخوان به عمل می‌تواند دعوت به ثبت‌نام، دانلود و یا مانند آن باشد.

منبع: pardot.com

استراتژی محتوا

استراتژی محتوا برنامه ای برای تولید و انتشار محتوا با هدف خلق ارزش برای مشتریان و تثبیت موقعیت برند در ذهن مخاطبان است.

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید