5 جایگزین گوگل آنالتیکس، بدون محدودیت‌های گوگل

جايگزين هاي گوگل آنالتيكس

5 جایگزین گوگل آنالتیکس، بدون محدودیت‌های گوگل

 

گوگل اخیراً تحریم‌های جدیدی را علیه برخی حساب‌های کاربران ایرانی که از گوگل آنالتیک استفاده می‌کنند اعمال کرده است. به همین بهانه تصمیم گرفتم در این پست، برخی پلتفرم هايی جایگزین‌ گوگل آنالتیکس را به شما معرفی کنم که می‌توانید از آنها استفاده کنید.

 

Piwik

piwik

این ارائه دهنده خدمات تحلیل داده‌های وب که در آلمان مستقر است، عملکردی شبیه به عملکرد گوگل آنالتیکس دارد. مهم‌ترین تفاوت Piwik با گوگل آنالتیکس، در این است که به کاربرانش اجازه می‌دهد در صورت تمایل داده‌هایشان را در سرورهای خودشان نگه داری کنند.

 

Clicky

clicky

مهم‌ترین شاخصه Clicky، راحتی کار با آن است. وجود امکاناتی نظیر گزارش زنده با جزییات از حاضرین در وبسایت و همین طور عدم استفاده از Flash که امکان  استفاده راحت از آن را در موبایل‌ها فراهم می‌کند باعث علاقه مندی برخی کاربران به این پلتفرم شده است.  علاوه بر این شما می‌توانید از اپلیکیشن های موبایل clicky  که برای سیستم عامل‌های مختلف در دسترس هستند،  برای سهولت دسترسی به گزارش‌های تحلیلی مورد نظرتان استفاده کنید.

 

KissMetrics

kissmetrics

وجود امکانات پیشرفته‌ای همچون قیف بازاریابی و گزارشهای مربوط به مسیری که کاربران در وبسایت طی می‌کنند، باعث شده که Kissmetrics بتواند به شما برای بهینه سازی نقاط تبدیل (صفحات فرود) کمک کند تا بتوانید فروشتان را افزایش دهید و مشتریان بیشتری را به صورت آنلاین جذب کنید. برخلاف اغلب پلتفرم‌های تحلیل داده‌های وب، برای استفاده از Kissmetrics باید ماهانه حداقل 200$ پرداخت کنید. KissMetrics به شما اجازه می‌دهد رویدادهای مختلفی را تعریف و آنها را دنبال کنید تا بتوانید فعالیتهایی را که مشتریانتان بیشتر به آنها علاقه نشان می‌دهد را پیدا کنید.

 

Mixpanel

mixpanel

Mixpanel از شما می‌خواهد سؤالات متنوعی را که می‌خواهید با استفاده از داده‌هایتان به آنها پاسخ دهید طرح کنید و سپسان داده‌های به خصوص را با استفاده قیف‌های مختلف، دنبال کنید. بعضی از امکانات این پلتفرم به صورت رایگان قابل  استفاده است و برای استفاده از کل امکانات آن باید از نسخه پولی آن استفاده کنید.

 

Woopra

woopra

با استفاده از Woopra می‌توانید داده‌ها را در وب‌سایت، ایمیل، اپلیکشن و سایر رسانه‌هایتان دنبال کنید. این پلتفرم مانند سایرین به شما  تحلیل‌های هم‌زمان،  ارائه می‌کند. نقطه تمایز این پلتفرم، ایجاد نمایه برای هر یک از مشتریان شماست. شما می‌توانید به‌جای بررسی داده‌های ناشناس، فعالیت‌های هر مشتری به‌خصوص را دنبال کنید.  بر اساس تعداد آیتم‌هایی که بنا دارید استفاده کنید، می‌توانید از نسخه رایگان یا پولی این پلتفرم استفاده کنید.

 

 

کمپین های بازاریابی
طراحی و اجرای کمپین بازاریابی دیجیتال

حتی بهترین محصولات هم اگر دیده نشوند، فروخته نمی شوند. به عنوان یک مارکتر شما باید بتوانید پیام تبلیغاتی تان را از کانال های مختلف به گوش مخاطبان بالقوه تان برسانید.برای این کار شما بایستی بتوانید از بین ایده های مختلف برای کمپین جذب مشتری از طریق کانال های دیجیتال ، بهترین ایده ها را شناسایی، کمپین را طراحی، اجرا و ارزیابی کنید.

ادامه مطلب »

1 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید