bounce rate نرخ بازگشتی

تعریف جعبه ابزار بازاریابی از نرخ بازگشتی:

نرخ بازگشتی، نسبت افرادی است که وارد سایت شما می شوند و بدون اینکه کار دیگری انجام بدهند، بلافاصله از سایت شما خارج می شوند،‌ به کسانی که در سایت شما می مانند.

تعاریف در وب فارسی

ویکی پدیا فارسی:

نرخ دفع کاربر (انگلیسی: Bounce rate) یک اصطلاح در زمینه بازاریابی آنلاین است.

نرخ دفع، به طور معمول درصد کاربرانی است که بعد از دیدن یک صفحه از سایت خارج می شوند و نشان دهنده جذابیت سایت برای بازدیدکننده است. هر چه درصد بانس ریت کمتر باشد بهتر است.

یادبگیر:

bounce rate به شما می گوید که وب سایت شما در حال از دست دادن چند درصد از بازدید کنندگان خود است. یک Bounce یا از دست رفتن یک بازدید کننده زمانی رخ می دهد که بازدید کننده شما فقط یک صفحه از وب سایت شما را دیده باشد و بدون اینکه از آن صفحه به صفحه دیگری برود همان صفحه را هم می بندد و از وب سایت شما خارج می شود یا به عبارتی زمانی که بازدیدکننده فقط یک صفحه از وب سایت شما را می بیند یک Bounce اتفاق افتاده است.

لیماوب:

نرخ خروج از سایت، ضریب بازگشت، درصد خروج یا نرخ پرش  معانی است که به Bounce Rate  اطلاق می‌شود؛ و زمانی به کار می‌رود که یک کاربر (بازدیدکننده) وارد یک صفحه از سایت شما شود و بدون وارد شدن به صفحه دیگری پس از مشاهده اولین صفحه از سایت شما خارج می‌شود. اگر فرض کنید شما در روز ۱۰۰ بازدیدکننده دارید و ۷۰ نفر آن ها با دیدن یک صفحه از سایت شما خارج شوند در این صورت مقدار Bounce Rate سایت شما ۷۰ درصد خواهد شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *