پنج توصیه برای نوشتن پست‌های وبلاگ خواندنی‌تر

گذاشتن مقالات خواندنی در وب‌سایت چند مزیت دارد:

  • اطلاعات مرتبط با محصول یا خدمات شما به مشتریان منتقل می‌کند.
  • وب‌سایت شما را جذاب‌تر می‌کند.
  • ارتباط مشتریان را با وب‌سایت شما قوی‌تر می‌کند.
  • به بالا آمدن وب‌سایت شما در نتایج جستجوی موتورهای جستجوگر مانند گوگل کمک می‌کند.

 

برای این‌که بتوانید پست‌های خواندنی‌تری بنویسید به پنج توصیه زیر توجه کنید:

1) عنوان جذاب

عنوان جالب باعث می‌شود خواننده گذری روی متن شما متوقف شود و آن را بخواند. عنوان را در قالب سؤال، یا یک راه‌حل یک مشکل می‌توانید مطرح کنید. عنوان‌هایی نظیر “پنج توصیه برای بهتر کردن …” یا ” پنج روند اصلی در …” اثرگذارتر هستند.

2) موضوع مشخص و تعریف‌شده

حتماً سعی کنید متن شما حول یک موضوع مشخص نوشته شود و به آن در طول متن وفادار بمانید. آن موضوع را به‌اندازه  500 تا 1000 کلمه توضیح دهید. تا حد لازم جزئیات را مطرح کنید. از پراکنده‌گویی پرهیز کنید. موضوع شما برای مخاطب باید تا حدی جدید باشد و ابعاد جدیدی را برای او روشن کند.

3) استفاده راحت

امروزه برای خوانندگان مطالعه متنی که پاراگراف‌های کوتاه، زیر عنوان‌ها و فهرست‌های ردیف گذاری شده دارد، راحت‌تر است. بخصوص اگر خوانندگان شما از گوشی یا تبلت استفاده کنند این موضوع مهم‌تر هم می‌شود. وجود تصویرهای مرتبط در میان متن به اثرگذاری متن شما می‌افزاید.

4) جملات توصیفی

به این توجه کنید چطور آرام آرام مخاطب را به موضوع موردنظر خود نزدیک کنید. استفاده از مثال‌هایی که برای مخاطب آشنا باشد، گفتن یک داستان کوتاه یا نقل یک تجربه به خواننده کمک می‌کند تا با متن شما ارتباط برقرار کند و ضرورت و اهمیت بحث شما را متوجه شود. سعی کنید ابتدا مخاطب را جذب و بعد نکته اصلی خود را بیان کنید.

5) فراخوان به عمل

وقتی برای مخاطب اطلاعات مربوط فراهم کردید، به او بگویید با آنچه کند. یک صفحه مرتبط دیگر را بازدید کند؟ نظر خود را در مورد مقاله مطرح کند؟ از او بخواهید فعالیتی انجام دهد.

 

شما چه تجربیاتی از نوشتن مقالات مؤثر و خواندنی دارید. نظر خود را با ما در میان بگذارید.

 

استراتژی محتوا
طراحی استراتژی محتوا

محتوا پادشاه قدرتمند بازاریابی در عصر دیجیتال است. تمام مسیرها در بازاریابی در عصر دیجیتال به داشتن استراتژی مشخص و هدفمند محتوایی ختم می شود. در این مطلب با چیستی استراتژی محتوا، چرایی اهمیت آن در بازاریابی در عصر دیجیتال و ۶ قدم اساسی برای طراحی و تدوین استراتژی محتوا آشنا خواهید شد.

ادامه مطلب »
کمپین های بازاریابی
طراحی و اجرای کمپین بازاریابی دیجیتال

حتی بهترین محصولات هم اگر دیده نشوند، فروخته نمی شوند. به عنوان یک مارکتر شما باید بتوانید پیام تبلیغاتی تان را از کانال های مختلف به گوش مخاطبان بالقوه تان برسانید.برای این کار شما بایستی بتوانید از بین ایده های مختلف برای کمپین جذب مشتری از طریق کانال های دیجیتال ، بهترین ایده ها را شناسایی، کمپین را طراحی، اجرا و ارزیابی کنید.

ادامه مطلب »

2 پاسخ

  1. دست شما درد نکنه. برای من که تازه کارم خیلی جالب بود. مرسی

دیدگاهتان را بنویسید

شروع گفتگو
1
کمک لازم دارید؟
سلام چطوری میتونم کمکتان کنم؟