اتوماسیون بازاریابی- marketing automation

خودکارسازی بازاریابی

تعریف جعبه ابزار بازاریابی دیجیتال از اتوماسیون بازاریابی – marketing automation

اتوماسیون بازاریابی مجموعه ای از ابزارها و تکنولوژی های بازاریابی دیجیتال است، که به کمک آنها سازمان ها می توانند فعالیت های تکراری بازاریابی دیجیتال را به صورت خودکار برنامه ریزی و اجرا کنند و اثرات آن را اندازه گیری کنند.

 

 

تعاریف منابع خارجی

ویکی پدیا

اتوماسیون بازاریابی به پلتفرم های نرم افزاری و تکنولوژی هایی اطلاق می شود که توسط واحد بازاریابی سازمان ها مورد استفاده قرار می گیرند، تا بازاریابی موثرتری از طریق کانال های مختلف آنلاین مثل ایمیل، رسانه های اجتماعی، وب سایت و … داشته باشند و فعالیت های تکراری را به صورت خودکار انجام دهند.

 

هاب اسپات

اتوماسیون بازاریابی، نرم افزاری است که با هدف خودکارسازی فعالیتهای بازاریابی به وجود آمده است. واحدهای بازاریابی سازمان های مختلف، مجبورند فعالیتهای تکراری مانند ایمیل، شبکه های اجتماعی، وبسایت و … را خودکارسازی کنند. تکنولوژی اتوماسیون بازاریابی، این کارها را آسان تر می کند.

تعاریف منابع ایرانی

bazardastan.ir

چه چیزی: اتوماسیون بازاریابی یک دسته از نرم‌افزارهاست.

چطور: وظایف بازاریابی را جهت دهی، خودکار و قابل اندازه گیری می‌کند.

چرا: بسیاری از شرکت‌ها مثل شما می‌توانند به کمک آن اثربخشی خود را بالا ببرند.

 

نوین

اتوماسیون بازاریابی، استفاده از نرم‌افزارها برای ارسال پیام‌های مخصوص (نه عمومی) به مشتریان است. این نرم‌افزارها قابلیتی برای شما ایجاد می‌کنند که پیام‌های ادامه‌داری را برای مخاطبان خود ارسال کنید. نرم‌افزارهای اتوماسیون بازاریابی با استفاده از فاکتورهایی که شما تعیین می‌کنید به مخاطبان پیام ارسال می‌کند. برای مثال عادت خرید مشتریان در چه دسته‌بندی قرار می‌گیرد، در چه مرحله‌ای از خرید هستند و آخرین واکنش آن‌ها به وب‌سایت شما چگونه بوده است؟

 

engagement rate نرخ تعامل

engagement rate نرخ تعامل در وب فارسی  واژه های متعددی از جمله: نرخ تعامل، نرخ مشارکت، نرخ بازخورد، نرخ مکالمه و گفتگو به عنوان معادل

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *