موشن گرافیک motion graphics

تعریف جعبه ابزار بازاریابی دیجیتال از موشن گرافیک

هر نوع گرافیک متحرکی را که همراه یا بدون صدا، و با حرکت دوبعدی یا سه بعدی، مفهومی را به مخاطب منتقل کند، موشن گرافیک می گوییم.

 

تعاریف منابع خارجی:

 

 

تعاریف منابع فارسی:

فول فریم:

موشن گرافیک از دو واژه موشن به معنای حرکت و گرافیک به معنای تصاویری همچون وکتورها و تصاویری که عموما با برنامه های گرافیکی همچون فتوشاپ و … ساخته میشوند، تشکیل شده است.موشن گرافیک ها اصولا به همراه صدا توسط برنامه هایی مالتی مدیا همچون ادوب افترافکت ساخته میشوند.john withney اولین کسی بود که کلمه موشن گرافیک را وارد فرهنگ و لغات مربوط به دنیای مالتی مدیا کرد.

موشن گرافیک را میتوان اینگونه تعریف کرد:دانش ادغام تصاویر و حرکت آنها به همراه صدا که در ساخت تیزر تبلیغاتی،انیمیشن های دوبعدی،برنامه های آموزشی و…کاربرد دارد و عدم نیاز به دوربین و نور و فیلمبرداری و عدم نیاز به بازیگرو استفاده از رنگ های جذاب، تصاویر گرافیکی متنوع و خلق افکت هایی با جذب مخاطب همگی دلایلی هستند که موشن گرافیک امروزه جزو پرطرفدارترین روشها به ویژه برای تبلیغات مورد استفاده است.

 

موشن پارس

موشن گرافیک که کلمات معادلی چون motion graphic یا گرافیک متحرک دارد را می توان به این صورت تعریف کرد: مجموعه ای از طرح های گرافیکی دو بعدی است که با استفاده از انیمیشن( جان بخشی )‌ و افکت های سینمایی جلوه می گیرد.

 

 

صعود به قله بازاریابی دیجیتال

2 پاسخ به "موشن گرافیک motion graphics"

ارسال یک پیغام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمام حقوق مادی و معنوی محتوای این سایت متعلق به جعبه ابزار بازاریابی دیجیتال است.
باز کردن گفتگو
کمک لازم دارید؟
سلام چطوری میتونم کمکتان کنم؟
Powered by